استفاده از شیشه رنگی در طراحی دکوراسیون منزل

 شیشه ‌های رنگی در گذشته

در زمان‌های دور معماران از در و پنجره‌های مشبک با شیشه‌های رنگی در بناهای خود استفاده می‌کردند که هم‌زمان هم حفاظ مناسبی در برابر آفتاب گرم و تابان ایران به حساب می‌آمد و هم نور را در رنگ‌های متنوع و متعدد منعکس می‌کرد و این تنوع جلوه‌ای خاص به تزیینات وابسته به بنا همچون نقاشی روی شیشه‌ها می‌بخشید؛ البته بد نیست بدانید کویرنشینان علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی شیشه‌ها معتقدند شیشه‌های رنگی خزندگان را فراری می‌دهد.
 
شیشه در طراحی امروز
متاسفانه در معماری امروزی، شیشه‌های رنگی تقریبا بدون استفاده مانده‌اند و در کمتر پروژه‌ای از آنها استفاده می‌شود. این در حالی است که استفاده از شیشه‌های رنگی علاوه بر زیبایی، اثرات روانشناختی قابل ملاحظه‌ای هم دارد. از دیگر نتایج مثبت شیشه‌های رنگی می‌توان به ایجاد حس آرامش و رفع تنش‌های محیطی اشاره کرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی علاوه بر طرح‌های سنتی، می‌توان به شکل‌های دیگری نیز از شیشه‌های رنگی استفاده کرد.
ورودی‌های تحسین‌برانگیز با شیشه‌های رنگی
با استفاده از شیشه‌های رنگی طرحدار متناسب با رنگ در ورودی می‌توانید زیبایی حیرت‌انگیزی به منزل خود ببخشید؛ به طور مثال در این تصویر با استفاده از رنگ آبی آرامش خاصی به فضای ورودی تزریق شده است. چنانکه می‌بینید هماهنگی رنگ توانسته میان عناصر مختلف تعادل به‌وجود بیاورد و معمار موفق شده عناصری با ویژگی‌ها و کاربردهای مختلف را به نحوی کنار هم قرار دهد که مکمل یکدیگر باشند. شیشه رنگی دکوراتیو، زینت بخش دکوراسیون منزل شما خواهد بود.
نشیمن خود را با شیشه‌های رنگی متحول کنید
همان‌طور که در تصویر می‌بینید استفاده از شیشه‌های رنگی در پنجره‌های امروزی هم امکان‌پذیر است و می‌تواند دکوراسیون منزل شما را از این رو به آن رو کند. اگر دوست دارید در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید اما نور زرد و شدید آفتاب آزارتان می‌دهد، می‌توانید با استفاده از هنر ویترای شیشه پنجره‌‌تان را رنگ‌آمیزی کرده و نوری لطیف را به خانه‌تان دعوت کنید.
 
برای سفارش انواع شیشه رنگی و آگاهی از قیمت شیشه های رنگی با اردلان گلس تماس بگیرید.