انواع میز شیشه ای در کاربردهای مختلف

 زمانی که از شیشه در سقف، کف، درب، دیوار و نرده استفاده می‌کنیم، می‌توانیم هارمونی محیط را با وسایل شیشه‌ای تکمیل کنیم. استفاده از شیشه سبب می‌شود که سسدید ناظر محدود نشود و چشم بتواند در فضای بیشتری بچرخد، امّا در فضاهایی که از شیشه در طراحی محیط استفاده نشده نیز اگر به شکل هوشمندانه از شیشه استفاده کنیم، قطعاً محیط شکوه بیشتری پیدا خواهد کرد. 

امروزه رشد علم و صنعت ساخت باعث شده است که شیشه‌های- مختلف با ضخامت کم تولید و عرضه شوند؛ این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که طراحی شیشه گستره بیشتری خواهد داشت و ظرافت کار بیشتر می‌شود. همه این موارد درحالی رخ می‌دهد که تحمل شیشه و به طور خاص میزهای شیشه ای جدید به قدری بالا رفته است که تقریباً در تمامی امور می‌توان از آن استفاده کرد. در واقع هم‌اکنون استفاده از میزهای شیشه ای فقط منوط به سازگاری با طراحی دکوراسیون داخلی آن محیط است چرا که استقامت شیشه به شکل قابل ملاحظه بالاتر رفته است. حدس می‌زنم شما هم مثل بقیه درباره هماهنگی رنگ‌ها و چالش‌ها مختلف پیرامون دلپذیر ساختن محیط روبه‌رو شده‌اید، امّا اگر قصد دارید تمام افراد را راضی نگه دارید و از طرفی مطمئن شوید که طراحی محیط اطراف شما استاندارد است بهترین کار استفاده از وسایل شیشه‌ای است؛ چرا که وسایل شیشه‌ای مانند میز شیشه ای به سادگی با هر محیطی سازگار خواهند شد.  مهم نیست که رنگ دیوارها چه رنگی است یا کف پارکت شده یا نه، مبل‌ها پارچه است یا چوبی، همیشه یک میز شیشه ای جلو مبلی طراحی را دلپذیر خواهد ساخت. خیلی وقت‌ها افراد حس می‌کنند که نیازی نیست که از میز استفاده کنند، امّا خوب است بدانید که مانند ساعت مچی که بخشی از استایل شماست و ممکن است گوشی تلفن همراه شما هم بتواند ساعت را به شما نشان بدهد. این داستان به شکل مشابه در مورد میزها وجود دارد شاید با خود بگویید: "نه نیازی نیست وسایل را در کشو یا کمد قرار می‌دهم." ولی با این تفاسیر چه برسر طراحی محیط خواهد آمد؟
 
همان طور که از اسم آن مشخص است مناسب برای ادارات است که ممکن است طراحی مدرن یا کلاسیک داشته باشد. باتوجه به این که این میز برای ریاست ممکن است استفاده شود دقت در کیفیت و ساخت آن بسیار مهم و ویژه است.
 
2- میز کنفرانس شیشه ای
به باور بسیاری از مدیران اتاق جلسات مهمترین اتاق شرکت است. مهمان‌های مختلف ایرانی و خارجی رده بالا وارد شرکت شما خواهند شد و شاید هیچ بخشی از شرکت شما را نبینند ولی برای ساعت‌های زیادی در اتاق جلسات خواهند بود. یک میز شیشه ای برای کنفرانس شفافیت و صداقت شما را نشان خواهد داد.
 
3- میز شیشه ای انواع تلویزیون 
تفاوتی ندارد که تلویزیون شما هوشمند است یا چه مدل خاصی از ال سی دی یا ای ای دی است، در نهایت شما برای قرار دادن آن به یک میز با ارتفاع نسبتاً کم و طول زیاد نیاز دارید. توصیه ما به شما میزهای شیشه ای اردلان گلس است.
 
4- میز تحریر شیشه ای
بسیار مهم است که فرزند شما در خانه مکان ایده‌آلی برای درس خواندن داشته باشد، این امر به شکل مسقیم در یادگیری او تاثیرگذار خواهد بود همچنین اگر خود شما بخشی از کار را به خانه می‌برید حتماً از میز تحریر استفاده کنید و به طور جدی از لم دادن روی مبل و تخت خودداری کنید چرا که علاوه بر کاهش بازدهی زمانی که شما از مبل برای نوشتن یا کار با لپ‌تاپ بهره می‌گیرید، ستون فقرات شما در حالت آسوده‌ای قرار نخواهد داشت.
 
5- میز خم شیشه ای
نوع خاصی از میزهای مدرن است که از طراحی‌های دایره‌ای و بیضی در آن استفاده شده است. برای ساخت آن شرکت سازنده حتماً باید از دستگاه‌های خاص و تمام اتوماتیک استفاده کند.
 
6- میز تمام شیشه ای
علاوه بر روی میز که از جنس شیشه است، بدنه میز مانند پایه‌های آن نیز شیشه ای است ولی از استحکام خوبی برخوردار است. اغلب در محیط‌های مدرن و شرکت‌های تکنولوژی محور کاربرد دارد.
 
در قسمت پذیرایی و نشیمن منزل، نیاز به میزهایی داریم که وسط مبل‌ها قرار گیرند و امر پذیرایی را تسهیل ببخشند. همچنین در لابی ساختمان‌ها و هتل‌ها یا شرکت‌ها از این نوع میز استفاده می‌شود که باید درنظر داشت باتوجه به شیشه‌ای بودن آن باید همیشه از تمیز بودن آن مطمئن شد.
 
8- میز ناهارخوری شیشه ای
میزهای ناهارخوری معمولاً چهار، هشت و دوازده نفره هستند و ارتفاع بالایی دارند. حدس می‌زنم اگر میزناهارخوری شما شیشه ای باشد میل بیشتری به غذا خوردن خواهید داشت، این طور نیست؟
 
9- میز شیشه ای آشپزخانه
از قدیم گفته‌اند که غذا وقتی خوشمزه می‌شود که با اشتیاق و علاقه پخته شود، این اشتیاق و علاقه با طراحی زیبای آشپزخانه می‌تواند به آشپز منتقل شود که قطعاً میز آشپزخانه تاثیر مهمی خواهد داشت.
 
10- میز شیشه ای کامپیوتر
برای استفاده از کامپیوتر و لپ‌تاپ حتماً از میز استفاده کنید و به هیچ وجه لپ‌تاپ را روی پای خود قرار ندهید. میز تحریر و میز کامپیوتر می‌تواند یکی باشد ولی در نوع خاصی از میز که برای لپ‌تاپ است ارتفاع  و طول و عرض کمتری دارد و معمولاً سبک است.
 
منبع: اردلان گلس